Dezynfekcja – odkażanie

Dezynfekcja to jeden z trzech procesów, które składają się na kompleksowo rozumiane usługi DDD. Tak jak dwie pozostałe obejmuje ona eliminowanie żywych organizmów, których obecność niesie ze sobą przykre konsekwencje. Mogą to być straty materialne będące następstwem skażenia żywności czy destrukcyjnego działania na konkretne materiały. W przeciwieństwie do procesu deratyzacji czy dezynsekcji celem dezynfekcji jest eliminowanie drobnoustrojów, czyli najmniejszych żywych organizmów, jakie mogą powodować szkody. Są to zarówno bakterie chorobotwórcze, jak i drobnoustroje wywołujące procesy gnicia, pleśnienia, fermentacji itp.

Dezynfekcja ma na celu bardzo gruntowne posprzątanie otoczenia włącznie z usunięcie z niego czynników biologicznych szkodliwych dla człowieka czy zwierząt. Do jej przeprowadzania stosujemy sprawdzone środki chemiczne z atestami PZH oraz MZiOS, Pozwalają one na skuteczne wyeliminowanie bakterii, wirusów i grzybów. Dezynfekcja jest zalecana:

  • gdy w pomieszczeniu przebywał zmarły lub chory,
  • po zalaniu,
  • po usunięciu padłych zwierząt,
  • w pojazdach i pomieszczeniach przeznaczonych do transportu lub przechowywania mięsa, nabiału i innych nietrwałych produktów spożywczych,
  • w studniach i zbiornikach po skażeniu wody,
  • przy generalnym sprzątaniu strychów i piwnic,
  • po usunięciu gołębi z dachów stropowych.

Dezynfekcją obejmujemy zarówno pomieszczenia, jak i przedmioty – takie jak meble, pościel, koce itp. Proces przeprowadzamy zarówno w domach prywatnych, jak i w obiektach hodowlanych, mleczarniach, instalacjach czy zbiornikach i studniach. Do skorzystania z usług zachęcamy Klientów z miejscowości takich jak Bolesławiec, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Lubin i innych miast w regionie.